• شرکت پیشخوان الکترونیک ایرانیان با ابلاغ رسمی کانون سراسری دفاتر پیشخوان خدمات دولت بعنوان شرکت تخصصی ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونیک وظیفه تامین، تدارک، نصب، بهره برداری و پشتیبانی از کلیه ابزار های پرداخت (از قبیل دستگاه های خودپرداز، دستگاه های کارتخوان، پرداخت همراه، صفحه پرداخت اینترنتی و ...) در دفاتر پیشخوان خدمات دولت بصورت انحصاری به عهده دارد. این شرکت با تدارک و بهره برداری از سوئیچ مستقل پیشخوان، مدیریت و راهبری کلیه تراکنش های پرداخت الکترونیکی را در حوزه دفاتر انجام داده و بعنوان سوئیچ واسطه، قابلیت اتصال به کلیه بانکهای عامل کشور را دارا می باشد.
  • شركت پیشخوان الکترونیک ایرانیان به دنبال بسط و گسترش صنعت استفاده از كارتهاي الكترونيكي در دنياي پيشرفته و طرح موضوع بكارگيري اين صنعت در بازار ايران در سال 1389 تشكيل و به ثبت رسيد.
  • هدف از تأسيس شركت ايجاد و گسترش و توسعه بستر مناسب جهت ارايه خدمات كارت‌هاي الكترونيكي بانكي و تجارت الكترونيكي تعيين شده است.
  • شرکت پیشخوان الکترونیک بعنوان سهامدار اصلي شركت و بدليل تخصصي بودن فعاليت كارت و همچنين توجه ويژه‌اي كه به استفاده از فن‌آوريهاي روز در صنعت بانكداري دارد. ضمن سرمايه‌گذاري در اين شركت كليه اختيارات و وظايف مربوط به صدور كارت اعتباري خود را به شركت پیشخوان الکترونیک ایرانیان تفويض نموده است.

مهمترين اهداف و مأموريتهاي شركت پیشخوان الکترونیک ایرانیان:
  • ايجاد و گسترش بستر مناسب براي ارايه خدمات كارت‌هاي الكترونيكي و تجارت الكترونيكي.
  • شناخت و بكارگيري آخرين فن‌آوريهاي جهان در زمينه خدمات كارت‌هاي الكترونيكي و تجارت الكترونيكي و بومي سازي آن در داخل كشور.
  • طراحي، توليد، ترويج و گسترش فرهنگ بهره‌گيري از خدمات كارت‌هاي الكترونيكي و تجارت الكترونيكي در بخشهاي مختلف اقتصادي كشور.
  • پيش‌بيني نيازهاي جديد جامعه در زمينه كارت‌هاي الكترونيكي و تجارت الكترونيكي و طراحي خدمات مربوط به آن.

محدوده فعاليت شرکت
  • محدوده فعاليت شرکت ، ارائه خدمات به بيش از 16 هزار دفتر پيشخوان خدمات دولت ( اعم از دفاتر خدمات شهري ، دفاتر ICT روستائي ، و ...) از طریق پورتال کانون سراسری دفاتر پیشخوان خدمات دولت ( که بر اساس ماده 26 آئین نامه شماره 61116/42401 مورخ 18 / 3 / 89 ابلاغی دولت و حکم ستاد مدیریت حمل و نقل وسوخت کشور بعنوان مجری درگاه خدمات انتخاب گردید ) و همچنین از طریق انجمنهای صنفی و شرکتهای استانی وابسته به دفاتر پیشخوان دولت سراسر کشور مي باشد.
  • ایجاد شبکه الکترونیکی ثبت نام از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت با عنايت به ضريب نفوذ صد در صدي دفاتر پيشخوان خدمات در سراسر کشور ، مي توان چنين تصور نمود که کليه اقشار حداکثر ظرف 5 دقيقه مي توانند به نزديک ترين دفتر مجاور خود دسترسي پيدا کند. و همچنین با توجه به شناخت مردم از دفاتر و تنوع سرویس در این واحدها بهترین نقطه جهت ارائه خدمات میباشد.